Menštruačný kalendár

Ako si vypočítať najbližšiu menštruáciu?

Menštruácia je často bolestivá. Preto je lepšie sa na ňu pripraviť. Aby bolo možné vypočítať jej začiatok a priemernú dĺžku cyklu, treba vziať do úvahy dátum začiatku a trvanie poslednej menštruácie.

Ako funguje menštruačný kalendár?

Na základe tebou zadaných údajov budeš pravidelne informovaná o budúcej menštruácii a blížiacich sa plodných dní.

Vyplň údaje vo formulári

symboly majú nasledujúci význam:

menštruácie

plodné dni

ovulácie

Aplikácia zadarmo - Bella kalendár

Chceš vedieť kedy budeš mať menštruáciu? Stiahni si našu aplikáciu do svojho smartfónu, zadaj údaje do kalendára a maj svoj cyklus neustále pod kontrolou!

Menštruačné symptómy

• Krvácanie na začiatku menštruácie je silnejšie a ku koncu slabšie.

• Bolesti brucha sa zvyčajne vyskytujú v prvý deň krvácania a môžu sa presunúť až do bedrovej oblasti. Zvyčajne sa bolesť uvoľňuje v priebehu menštruácie.

• Žalúdočné poruchy - niektoré ženy sa môžu stretnúť s rôznymi príznakmi, napríklad: hnačka, zápcha, nevoľnosť a zvracanie.

• Nárast počtu škvŕn na tvári a tele (väčšinou na prsiach) je spôsobený zvýšeným počtom estrogénov, čo má za následok, že koža je suchšia a citlivejšia.

Menštruačné Poruchy

Menštruácia sa pravidelne objavuje v určitých cykloch. Pozoruj dôkladne svoje telo a ak sa objavia nejaké komplikácie, je najlepšie navštíviť lekára. Aké komplikácie to napr. môžu byť?

- silné krvácanie trvajúce po dobu niekoľkých hodín
– menštruáciu mávaš častejšie ako 21 dní
- menštruácia trvá dlhšie ako 7 dní
- bolesti v podbrušku a náhle krvácanie, ktoré nesúvisí s menštruáciou.

Kalendár plodných dní

Nevieš kedy máš plodné dni? Pozri si náš ovulačný kalendár.

Zoznámte sa s našimi výrobkami

zobraziť všetky

Bella Perfecta Ultra Red